Nawierzchnia na siłownię - jak wybrać?  

2020-1-9

Jeśli szukasz idealnej nawierzchni na siłownię, nie podejmuj pochopnej decyzji. Kieruj się przede wszystkim wytrzymałością, aby uniknąć regularnego wymieniania podłogi. Pamiętaj, że od odpowiednio dobranej nawierzchni zależy komfort ćwiczeń.

Nawierzchnia na siłownię - jak wybrać?    

Dopasuj nawierzchnię do rodzaju sprzętu  Siłownie najczęściej są wyposażone w urządzenia do ćwiczeń dostosowane do różnych rodzajów treningów. Zanim postawisz na konkretną nawierzchnię, weź pod uwagę specyfikę używanego sprzętu. Dla przykładu amatorzy treningu siłowego chętnie stawiają na aktywność z wykorzystaniem sanek obciążeniowych. Taki sprzęt cieszy się popularnością wśród rugbystów, którzy są przyzwyczajeni do ćwiczeń na trawie. Z tego powodu świetnym wyborem pod sanki obciążeniowe będzie wytrzymała trawa krajobrazowa. Wariant dostosowany do warunków w klubach fitness i w siłowniach nie ulega zniekształceniom i zapewnia wygodę podczas treningu. Sztuczna trawa sprawdzi się także w przypadku innych rodzajów sprzętu, na przykład rowerów treningowych.   Dopasuj nawierzchnię do rodzaju sprzętu

 Siłownie najczęściej są wyposażone w urządzenia do ćwiczeń dostosowane do różnych rodzajów treningów. Zanim postawisz na konkretną nawierzchnię, weź pod uwagę specyfikę używanego sprzętu. Dla przykładu amatorzy treningu siłowego chętnie stawiają na aktywność z wykorzystaniem sanek obciążeniowych. Taki sprzęt cieszy się popularnością wśród rugbystów, którzy są przyzwyczajeni do ćwiczeń na trawie. Z tego powodu świetnym wyborem pod sanki obciążeniowe będzie wytrzymała trawa krajobrazowa. Wariant dostosowany do warunków w klubach fitness i w siłowniach nie ulega zniekształceniom i zapewnia wygodę podczas treninguSztuczna trawa sprawdzi się także w przypadku innych rodzajów sprzętu, na przykład rowerów treningowych.

 

Zobasz naszą ofertę "Trawa Fitness"

Trawa fitness

Wytrzymałość poddana najcięższym próbom

Profesjonalne sprzęty do ćwiczeń są bardzo ciężkie, co wiąże się z koniecznością zastosowania na siłowni powierzchni o wyjątkowej wytrzymałości. Nie warto oszczędzać, decydując się na tańsze odpowiedniki. Zanim wybierzesz konkretny wariant podłogi, zwróć uwagę na materiał, z jakiego został wykonany. Dobrze, jeśli trwałość będzie szła w parze z satysfakcjonującą amortyzacją. Pod tym kątem dobrym wyborem będą nawierzchnie sportowe na bazie granulatu gumowego. Można zdecydować się ma maty o nieco mniejszej gęstości, ale za to cechujące się lepszą amortyzacją. Takie powierzchnie doskonale sprawdzą się pod ciężkim sprzętem przeznaczonym do intensywnego treningu. W praktyce, dodatkowo spełnią one funkcję wibroizolacyjną oraz wygłuszającą, dlatego są optymalnym wyborem na przykład pod ćwiczenia z ciężarami. Dobra amortyzacja zostanie doceniona także przez osoby ćwiczące.

 

Zobasz naszą ofertę "Maty Gumowe"

Maty Gumowe

Nie zapominaj o estetyce

Odpowiednio dopasowana nawierzchnia sportowa może znacząco wpłynąć na aranżację siłowni. Nowoczesne propozycje podłóg doskonale sprawdzają się w roli estetycznego dopełnienia wnętrza. Oferta jest bardzo zróżnicowana, dlatego z łatwością można dobrać kolorystykę do pozostałych elementów wyposażenia. Warto zwrócić uwagę na nawierzchnie sportowe wykonane na bazie granulatu gumowego i kolorowego granulatu EPDM. Atrakcyjne propozycje w tonacji czerwonej, granatowej lub żółtej, znakomicie wpiszą się w nowoczesną aranżację siłowni. Dodatkowym atutem asortymentu z granulatu będzie niekłopotliwe czyszczenie – z powierzchni podłogi z łatwością można usunąć zabrudzenia.

 Nawierzchnia na siłownię powinno się wybierać zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Musi pozostać jednocześnie elastyczna, wyjątkowo wytrzymała i odporna na przeciążenia. Powinna posiadać również właściwości amortyzujące, aby zapewnić podłodze optymalną wibroizolację oraz wygłuszenie. Nie należy także zapominać o walorach estetycznych – atrakcyjny design nawierzchni sportowej może iść w parze z jej wielofunkcyjnym charakterem.

Zobacz także: