Jak zamontować sztuczną trawę

2020-1-7

Sztuczna trawa cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród amatorów trwałych i efektywnych rozwiązań. Jeśli marzysz o zielonej połaci w swoim ogródku, na balkonie lub placu zabaw dla dzieci, nie musisz martwić się czasochłonnym montażem. Nie masz żadnego doświadczenia? Nie szkodzi – sztuczna trawa jest bardzo prosta w instalacji.

Jak zamontować sztuczną trawę

Po pierwsze: przygotuj podłoże Zanim przystąpisz do mocowania syntetycznej zieleni powinieneś w odpowiedni sposób przygotować podłoże. Sztuczna trawa krajobrazowa jest propozycją w pełni uniwersalną, ponieważ sprawdzi się niemal na każdej powierzchni. Możesz położyć ją na przykład na betonowej posadzce lub na ziemi. Jeśli kładziesz trawę na twardej powierzchni, na początku zadbaj o jej czystość, usuwając drobinki piasku i inne zabrudzenia. Ważne jest także, aby była ona sucha i idealnie gładka – w przypadku nierówności zadbaj o ich zniwelowanie, podobnie gdy pojawiają się pęknięcia. Jeżeli natomiast trawa krajobrazowa ma znajdować się na trawniku lub ziemi, pamiętaj o dokładnym usunięciu roślinności. Pozbądź się górnej warstwy ziemi (na głębokość kilku/kilkunastu centymetrów) i nanieść materiał stabilizujący – najlepiej zdecyduj się na odpowiedni piasek lub żwir. Podobnie jak przy powierzchni twardej, również ziemia powinna być idealnie wyrównana. Kolejnym krokiem jest wyłożenie przed trawą geowłókniny, aby naturalna roślinność nie powodowała nierówności. Takie rozwiązanie pozwala zadbać o równomierny nacisk na powierzchni.   Po pierwsze: przygotuj podłoże

Zanim przystąpisz do mocowania syntetycznej zieleni powinieneś w odpowiedni sposób przygotować podłoże. Sztuczna trawa krajobrazowa jest propozycją w pełni uniwersalną, ponieważ sprawdzi się niemal na każdej powierzchni. Możesz położyć ją na przykład na betonowej posadzce lub na ziemi. Jeśli kładziesz trawę na twardej powierzchni, na początku zadbaj o jej czystość, usuwając drobinki piasku i inne zabrudzenia. Ważne jest także, aby była ona sucha i idealnie gładka – w przypadku nierówności zadbaj o ich zniwelowanie, podobnie gdy pojawiają się pęknięcia. Jeżeli natomiast trawa krajobrazowa ma znajdować się na trawniku lub ziemi, pamiętaj o dokładnym usunięciu roślinności. Pozbądź się górnej warstwy ziemi (na głębokość kilku/kilkunastu centymetrów) i nanieść materiał stabilizujący – najlepiej zdecyduj się na odpowiedni piasek lub żwir. Podobnie jak przy powierzchni twardej, również ziemia powinna być idealnie wyrównana. Kolejnym krokiem jest wyłożenie przed trawą geowłókniny, aby naturalna roślinność nie powodowała nierówności. Takie rozwiązanie pozwala zadbać o równomierny nacisk na powierzchni.

 

Zobasz naszą ofertę "Trawa"

sztuczna trawa

Po drugie: wymierz teren

 Zanim zaczniesz montować wybrany wariant trawy krajobrazowej, musisz dokładnie przyjrzeć się specyfice terenu. Zadbaj o wymierzenie całej powierzchni – w ten sposób dowiesz się, ile rolek powinieneś kupić, aby zapewnić całościowe krycie. Możesz zdecydować się na te o szerokości 2 lub 4 metrów, co ułatwi dostosowanie właściwego podłoża do specyfiki architektonicznej przestrzeni.

 

Po trzecie: ułóż trawę, pamiętając o kilku kwestiach

 Sztuczna trawa bardzo łatwo się rozwija, a jej kluczowym atutem pod względem montażu jest możliwość błyskawicznego docięcia na wymiar. Musisz pamiętać, aby układać rolki w tym samym kierunku, dzięki czemu zadbasz o jednolity odcień trawnika. Odetnij pasek zabezpieczający, a w przypadku łączenia ze sobą trawy z kilku rolek, sięgnij po taśmę łączeniową. Pamiętaj, żeby między kolejnymi powierzchniami trawiastymi nie było przerwy. Zadbaj o precyzyjne klejenie fragmentów, dzięki czemu łączenia będą niewidoczne. Sklejone powierzchnie powinieneś dodatkowo dociążyć. Kolejnym krokiem jest docinanie trawy na obrzeżach, aby zapewnić rolkom estetyczną prezencję. Opcjonalnie możesz zdecydować się na zasypanie położonej nawierzchni piaskiem kwarcowym oraz dodatkowe zabezpieczenie przed wiatrem.

 

Zobasz naszą ofertę "Trawa"

sztuczna trawa

Montaż trawy krajobrazowej jest bardzo łatwym zadaniem, dlatego nie musisz korzystać ze wsparcia profesjonalistów. Zazwyczaj wystarczy tylko jedno popołudnie, aby cieszyć się ze stabilnie przymocowanej zielonej połaci. Od razu po montażu możesz sprawdzić efekty swojej pracy – trawa krajobrazowa jest gotowa do użycia.

Zobacz także: