Od czego warto zacząć tworzenie własnej salki fit?

2020-1-2

Marzysz o własnej salce fit, która zapewni idealne warunki do aktywności fizycznej? Zanim kupisz konkretne przyrządy do ćwiczeń, zacznij od podstawy, czyli sportowej nawierzchni! Odpowiedni rodzaj podłoża bezpośrednio wpłynie na efektywność treningu.

NAWIERZCHNIA DO ZAJĘĆ FITNESS

Trawa w salce fitness? Czemu nie!

Współczesne salki fit coraz częściej zachwycają niebanalną aranżacją z wykorzystaniem połaci zieleni. Nie oznacza to jednak, że musisz wprowadzać do wnętrza żywą roślinność – wystarczy sięgnąć po płyty fitness ze sztucznej trawy lub trawę w rolkach. Przy pomocy profesjonalnego kleju z łatwością przytwierdzisz zieleń do podłogi, zapewniając odpowiednią stabilność podłoża podczas ćwiczeń. Nie jest to trudne zadanie, nawet dla amatorów. Warto zwrócić szczególną uwagę na wysokość sztucznej trawy. Dobrym rozwiązaniem będzie między innymi wariat z zielenią o stosunkowo krótkiej długości 15 milimetrów. Takie płytki zapewnią stuprocentowy komfort podczas ćwiczeń i pozwolą poczuć się, jak na prawdziwej trawie. Pojedyncze imitacje źdźbeł są bardzo przyjemne w dotyku, dzięki czemu zachęcą do aktywności na boso. Sztuczna trawa może stanowić alternatywę maty do ćwiczeń lub być podstawą pod rowerek treningowy, steper czy orbitrek.

 

Zobasz naszą ofertę "Trawa Fitness"

Trawa fitness

Trawa w salce fitness? Czemu nie! Współczesne salki fit coraz częściej zachwycają niebanalną aranżacją z wykorzystaniem połaci zieleni. Nie oznacza to jednak, że musisz wprowadzać do wnętrza żywą roślinność – wystarczy sięgnąć po płyty fitness ze sztucznej trawy lub trawę w rolkach. Przy pomocy profesjonalnego kleju z łatwością przytwierdzisz zieleń do podłogi, zapewniając odpowiednią stabilność podłoża podczas ćwiczeń. Nie jest to trudne zadanie, nawet dla amatorów. Warto zwrócić szczególną uwagę na wysokość sztucznej trawy. Dobrym rozwiązaniem będzie między innymi wariat z zielenią o stosunkowo krótkiej długości 15 milimetrów. Takie płytki zapewnią stuprocentowy komfort podczas ćwiczeń i pozwolą poczuć się, jak na prawdziwej trawie. Pojedyncze imitacje źdźbeł są bardzo przyjemne w dotyku, dzięki czemu zachęcą do aktywności na boso. Sztuczna trawa może stanowić alternatywę maty do ćwiczeń lub być podstawą pod rowerek treningowy, steper czy orbitrek.   Powierzchnia sportowa pod ciężki sprzęt fitness

Jeśli zamierzasz wyposażyć swoją salę w urządzenia do ćwiczeń o odpowiednio większych gabarytach, musisz ustawić je na wytrzymałej powierzchni. Nowoczesne płyty typu Extra Hard będą pod tym kątem doskonałym wyborem. Alternatywą mogą być puzzle gumowe o wysokim stopniu elastyczności. Tego typu nawierzchnie, podobnie jak maty ze sztucznej trawy, są banalnie proste w położeniu. Ich dodatkowy atut to właściwości wygłuszające, co jest szczególnie istotne, jeśli chcesz stworzyć salkę fit w pobliżu lokali mieszkalnych.

Zobasz naszą ofertę "Maty Gumowe"

Maty Gumowe

Stylowa strefa wypoczynku

We własnej salce fit powinno znaleźć się miejsce do odpoczynku, na którym nie trzeba stosować typowo sportowej nawierzchni. W strefie relaksu połóż atrakcyjne panele winylowe, ponieważ wprowadzą do wnętrza odrobinę elegancji. Wystarczy ustawić na ich powierzchni stoliczek z wygodnymi fotelami, aby stworzyć idealne warunki do odpoczynku do ciężkim treninguPanele winylowe są dostępne w najróżniejszych odsłonach kolorystycznych, co dodatkowo ułatwi stworzenie spójnej aranżacji. Pod względem estetycznym świetnie komponują się zarówno w otoczeniu sztucznej trawy, jak i typowo fitnessowych nawierzchni. Nie są one trudne w czyszczeniu – gładka powierzchnia pozwala szybko usuwać ewentualne zabrudzenia. Oferta obejmuje modele w rozmaitych odcieniach drewna, co zapewnia im naturalny wygląd. Mogą być atrakcyjnym dopełnieniem na przykład do wnętrza utrzymanego w skandynawskiej stylistyce.

 

Zobasz naszą ofertę "Panele Winylowe"

Panele Winylowe

Każdy z nas może stworzyć własną salkę fit, kierując się indywidualnymi preferencjami dotyczącymi aktywności fizycznej. Dzięki profesjonalnym nawierzchniom sportowym z łatwością można zadbać o jej odpowiednie wyposażenie – poszczególne warianty powierzchni sprawdzą się nawet w przypadku ciężkich urządzeń do ćwiczeń.

Zobacz także: