Czy nawierzchnia sportowa może wpływać na grę?

2016-12-27

Zastanawiałeś się kiedyś, od jakich czynników zależy komfort gry? Jednym z kluczowych aspektów jest nawierzchnia sportowa – jej jakość bezpośrednio wpływa nie tylko na wygodę, ale i bezpieczeństwo użytkowania. Warto zdecydować się na płytki polipropylenowe, które spełniają oczekiwania najbardziej wymagających graczy.

Nawierzchnie sportowe

Czy nawierzchnia sportowa może wpływać na grę?Czym powinna wyróżniać się idealna nawierzchnia sportowa?

Poszczególne parametry płytek polipropylenowych mają znamienny wpływ na komfort gry, dlatego ich wybór nie może być przypadkowy. W przypadku wariantów mocowanych systemem klamer bardzo ważna jest ich odpowiednia stabilność. Modele o specjalnie wyprofilowanej spodniej warstwie nie przesuwają się, nawet w przypadku niedoskonałości podłoża. Przykładem są płytki polipropylenowe Enlio Ses, które nie klawiszują się, dzięki czemu zapewniają sportowcom komfortowe podłoże bez nierówności. Nawierzchnia sportowa powinna być także antypoślizgowa. Również pod tym kątem dobrym wyborem będą płyty Enlio, które zostały wyprodukowane z myślą o zapewnieniu graczom bezpieczeństwa, niezależnie od warunków atmosferycznych. Ich specyficzna powierzchnia pozwala rozgrywać mecze nawet w deszczowe dni. To doskonała alternatywa wobec nawierzchni o gorszej jakości, które pod wpływem opadów znacznie utrudniają dalszą grę.

 

Zobasz naszą ofertę "NAWIERZCHNIE SPORTOWE"

Nawierzchnie sportowe

Od czego zależy komfort gry?

Nowoczesne nawierzchnie sportowe zapewniają satysfakcjonujące parametry również pod kątem amortyzacji. Jeśli poszukujesz płytek, które naprawdę skutecznie tłumią uderzenia, Enlio Ses okażą się strzałem w dziesiątkę. Gwarancja doskonałej amortyzacji stanowi dla sportowców satysfakcjonującą ochronę przed kontuzjami. W efekcie, na boisku wyłożonym takimi płytkami można oddawać się intensywnej aktywności fizycznej i nawet wielogodzinne mecze nie naruszą wytrzymałej nawierzchni. Komfort gry zależy także od górnej warstwy podłoża. Niektóre płytki wyróżniają się charakterystyczną, chropowatą powierzchnią. Alternatywą jest wspomniany wariant Enlio Ses, który nie ma tak szorstkiej powłoki. Gładsza nawierzchnia sportowa wpływa na większy komfort gry. Specyficzna faktura płytek Enlio Ses jest efektem połączenia ze sobą odpowiednich materiałów – do polipropylenu dodano elastomer, co zapewniło im najwyższe parametry sportowe. Właśnie z tego powodu cieszą się one coraz większą popularnością wśród osób, którym zależy na powierzchni do gry nowej generacji, w pełni dostosowanej do potrzeb graczy.

 Wysokiej jakości nawierzchnie sportowe są niezastąpione przy budowie boisk dedykowanych różnym dyscyplinom. Takie propozycje jak płytki Enlio Ses okażą niezastąpione między innymi w przypadku podłoża przeznaczonego do gry w koszykówkę. Ich wielofunkcyjny charakter umożliwia zastosowanie ich także przy budowie tak zwanych boisk wielofunkcyjnych. Dzięki materiałom najwyższej klasy płytki bardzo długo sprawdzają się w swojej roli, niezależnie od częstotliwości odbywających się meczów. Ich specyficzne właściwości są docenianie zarówno przez amatorów, jak i zawodowych sportowców.

 

 

Zobacz także: